»ALCOTTA

 

  • Uygulaması daha pratiktir.
  • Binaya verdiği yük çok azdır.
  • Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

 

 

  

 Profil Katalog için Tıklayınız      Detay için Tıklayınız  

* ALCOTTA Aluminyum levha kaplama sistemi, yaygın olarak kullanılan pişirilmiş kil kaplama sistemlerine yani Terra Cotta ya alternatif bir üründür.

 * ALCOTTA nın alüminyum olması hem kolay işlenmesine hemde farklı detayların yapılmasına imkan sunmaktadır. Bu özelliği ile Terra Cottta kaplama sistemlerinden daha üstündür. ALCOTTA nın 150, 200 , 250 mm levha kaplama sistemi ile derzli veya sıfır derz olarak farklı detay çözümleri sunmaktadır, iç ve dış köşe dönüş profilleri, ara değerli açılara uyum sağlanması nedeni ile uygulanacak yüzeyde detay ve montaj kolaylığı sağlamaktadır.

 *  ALCOTTA düşeyde veya yatayda derz veya hiç derz olmadan rahatlıkla kullanılabilme seçeneği  sunmaktadır. İstenilen boyda üretilebilmekte ve gerektiğinde şantiye ortamında bile rahatlıkla kesilebilmektedir. Montaj aksesuarlarının polyamit malzemeden olması ile levhanın ısısal genleşmelerde ve mekanik çalışmalarında oluşabilecek sesleri ortadan kaldırmaktadır.Terra Cotta'nın bir binaya yükü 43 kg/m2 dir.

 * ALCOTTA' da ise bu sadece 7.6 kg/m2 dir.Yani ALCOTTA yaklaşık 6 kat daha hafif bir üründür.Terra Cotta ürünlerinde renk seçeneği maksimum 15 renk iken ALCOTTA yüzeyi her çeşit eloksal rengine ve 180 çeşit RAL rengine boyanabilmekte, gravürlü boya sistemi ile pişirilmiş kil dokusu verilebilmesiyle büyük bir renk çeşitliliği sumaktadır. Yine Terra Cotta ürünlerinde maksimum uzunluk 120 cm iken bu ALCOTTA da 780 cm ye kadar mümkündür. Derzli uygulamalar da montajında yatayda paneller arasında ki mevcut derz boşlukları sayesinde cephelerin arka yüzeyinde tabii havalandırmaya mümkün olmaktadır.Duvar ile ALCOTTA arasında ki boşluğa da istenilmesi durumunda yalıtım malzemesi montajı yapılabilmektedir.

 

.

 

 

 

 

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR